Pielęgnacja włosów olejem roucou – jak to zrobić?

roucou olejOlejowanie włosów jest na tyle popularne, że coraz częściej poszukujemy nowości w roślinnych olejach, które zastąpią najpopularniejsze oleje kosmetyczne. Jedną z takich nowości i mało znanych olejków jest olejek roucou – ekskluzywny składnik kosmetyków do pielęgnacji włosów, który możemy znaleźć m.in. w kosmetykach Davines. Dlaczego warto wykorzystać olejek roucou do pielęgnacji włosów i jak to zrobić? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Moc dobroczynnych składników

Olejek wytłaczany z nasion Bixa Orellana to naturalny antyoksydant, który z powodzeniem wykorzystuje się w kosmetyce – do pielęgnacji ciała, włosów, jako dodatek wzbogacający do wielu kosmetyków, a nawet jako baza do produkcji szminek. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym olej spowalnia procesy starzenia się komórek i działa ochronnie. Stosowanie oleju roucou wpływa łagodząco na podrażnienia, ogranicza szkodliwość promieniowania UV i regeneruje komórki przez ich prawidłowe nawodnienie i odżywienie witaminami, minerałami i pozostałymi składnikami odżywczymi. Wpływ oleju roucou na włosy jest zauważalny już od pierwszego użycia – wygładza, wzmacnia, nabłyszcza i przyspiesza wzrost włosów.

Olejek roucou w codziennej pielęgnacji

Dobroczynne właściwości olejku annato to najlepszy powód do tego, aby zacząć stosować ten olejek z amazońskiego drzewa tropikalnego w pielęgnacji włosów. Niestety tradycyjne olejowanie wyłącznie ekstraktem z Bixa Orellana może być ciężkie do wykonania, ponieważ olej roucou bardzo trudno dostać w czystej postaci. Najbardziej popularny olejek do włosów o sporej zawartości olejku z drzewa Roucou to serum marki Davines z serii Essential Haircare OI/OIL, ale w jego składzie znajdują się również olej słonecznikowy i olej buriti. Nie mniej jednak cała seria kosmetyków pielęgnacyjnych marki Davines to strzał w dziesiątkę dla osób, które chcą przetestować orientalne właściwości olejku roucou na swoich włosach.

Seria Essential Haircare OI to produkty, które bazują na amazońskim olejku roucou pozyskiwanym ze zrównoważonych plantacji. Bogaty w beta-karoteny olejek z drzewa orleańskiego to składnik nie tylko olejku do pielęgnacji i stylizacji włosów, ale również szamponu (o właściwościach zmiękczających, nabłyszczających i dodających objętości), odżywki (działającej zmiękczająco, nabłyszczająco i zabezpieczająco) oraz mleczka (zapewniającego jedwabistą miękkość, odżywienie, ochronę i ułatwienie rozczesywania).